När fönsterrenoveringen är klar i er lägenhet och ni inte har fler återstående besök men om ni märker att det finns skador på fönster eller i lägenheten vill vi i styrelsen uppmana er att mejla in detta med eventuella foton till styrelsen, entreprenören samt fönsterkonsulten (se utdelad information i brevlådan eller FB för mejladresser). Detta för att styrelsen ska kunna ha koll så att arbetet slutförs på ett korrekt sätt.
Under tiden arbetet pågår kan eventuella resterande brister fortfarande åtgärdas i er lägenheten, därför är det viktigt att ni informerar oss om eventuella brister.
Information:
När renoveringen av fönstren är färdig sker en slutkontroll. Information om när det sker sätts upp i trapphuset. När hela renoveringen är färdig kommer även en slutbesiktning att ske.
Post Revisions:
- 5 juni 2026 kl. 17:08:50 [Nuvarande version] by Karolina Rondahl
- 5 juni 2026 kl. 17:08:50 by Karolina Rondahl